Artikelkatalog NetRef

Artiklar och surftips

Rēķinu uzskaites sistēma ir draudzīga apkārtējai videi

Parasti uzņēmēji nepievērš attiecīgu uzmanību apkārtējas vides aizsardzībai, jo ir pārāk aizņemti ar savu saimniecisko darbību. Ka ir zināms, dažādas valsts iestādes mēģina samazināt kaitējumu videi un atsakās no papīra rēķinu izmantošanas. Rēķini tiek izveidoti un pārsūtīti elektroniski bez lieka papīra izmantošanas. Tas ir gan draudzīgs videi, gan daudz ātrāks un ērtāks rēķinu apmaiņas veids. Rēķinu veidošanai var izmantot standarta programmas dokumentu veidošanai, bet var izvēlēties speciālu rēķinu izrakstīšanas un uzskaites sistēmu. Tādas sistēmas ir plaši izmantojamas ārzemēs un paliek arvien populāras arī Latvijā.

Rēķinu uzskaites sistēma palīdz veidot rēķinus, veikt to uzskaiti un kontrolēt apmaksu, kā arī pārvaldīt uzņēmuma klientus un preces vai pakalpojumus. Tā nav grāmatvedības programma, jo parastam lietotājam var būt grūti strādāt ar grāmatvedības programmu. Rēķinu izrakstīšanas programma var būt ļoti noderīga maziem uzņēmumiem, kuriem nav grāmatvedis darbinieku lokā un ir nepieciešamība izrakstīt rēķinus. Arī pašnodarbinātas personas izmanto līdzīgas programmas savai uzskaites. Latvijas tirgū pagaidām ir zināmas tādas rēķinu uzskaites sistēmas, kā Billflip, Orion, rekiniem.lv, vadipats.lv.

Rēķinu izrakstīšanas sistēma ne tikai palīdz dabai, bet arī ļauj uzņēmējam taupīt uz papīra un drukas izmaksām. Vairums mūsdienu programmu ir tiešsaistes. Ja uzņēmums izmanto tiešsaistes rēķinu uzskaites sistēmu un grāmatvedības pakalpojumus no ārpuses, tad ir ļoti ērti iedot grāmatvedim piekļuvi sistēmai, lai tas varētu apskatīt nepieciešamus ikmēneša atskaitēm rēķinus.Var cerēt, ka visi turpmāki cilvēces izgudrojumi būs draudzīgi dabai un ļoti noderīgi cilvēkiem, kā rēķinu uzskaites sistēmas.

11 Dec 2010